Hitler’in Tasarımı Bir Otomobil: Vosvos

Barışın Simgesi Haline Gelen Vosvos Otomobillerinin Birbirinden Yaratıcı 7 Farklı Tasarımı

Vosvos, Kaplumbağa, Tosbağa veya orijinal ismi ile Volkswagen Beetle model araçların ilk tasarımlarında Adolf Hitler’in çizimlerinin olduğunu biliyor muydunuz? Tutkulu bir ressam olmak isterken hayatın ve ideolojik kavgaların eşiğinde kendisini bir ülkenin lideri olarak bulan Adolf Hitler, belki de tarihin en azılı diktatörlerinden birisi olmanın yanında tasarıma olan merakı ile de ön plana çıkmaktadır.  Hitler’in Alman halkına özgü bir araba üretme fikri aklına ilk olarak 1923 yılında hapiste iken Heny Ford’un hayat hikayesini okurken gelmiştir. Üstelik kendisi araba kullanmayı bilmemesine rağmen sıkı bir araba hayranı olan Hitler, 1933 yılında başbakan olduktan sonra ‘’halk arabası’’ anlamına gelen Volkswagen şirketine teşvikte bulunmuştur. Ve fiyatını da 1000 mark olarak açıklamıştır. Savaş döneminde üretilmiş olmasına rağmen barışın simgesi haline gelen Vosvos otomobillerinin 7 ilginç tasarımı ile sizlerleyiz!

(Adolf Hitler’in Beetle Tasarımı)

1) Düğün Arabası Tasarımı Vosvos!

Tosbağa tutkunu olan iki gencin düğünleri için özel olarak tasarladıkları muhteşem Vosvos tasarımı ile ölümsüz bir düğüne imza attılar. Meksika’da tasarımı gerçekleştirilen otomobil, çiftin aşklarının en büyük sembolü oldu. Düğünlerinin en çok ilgi gören kısmı çiftin düğün arabasıydı!

2) Tank Görünümlü Kaplumbağa!

Uzun süredir garajlarında duran, kullanılmayan ve çürümeye yüz tutmuş Beetle arabalarına kendi tasarım zevkleri ve hayalperestliklerini de ekleyerek tank görünümüne sahip bir Beetle tasarlayan bir kadın ve adam çocuklarına doğum gününde hediye olarak vermek için bu arabayı modifiye ettiler.

3) Kararsızlığın Sonucu Tasarlanan Tosbağa

Maceraperest ve belli bir yere bağlı kalıp yaşamayı sevmeyen bir genç tarafından karavan büyüklüğünde Vosvos tasarımı! Sürekli seyahat etmesinden kaynaklı karavan gibi büyük bir araca sahip olmak isteyen genç Tosbağa sevgisinden vazgeçmeyip tam ortasından Tosbağa ile bir karavanı birleştirerek ilginç bir tasarımla bizleri şaşırtmayı başardı.

4) Karizmasıyla Alev Alan Vosvos Tasarımı

Bir dönem popüler olan alevli şortlar, dövme tasarımları ve  çizimlerin akımından etkilenen bir Vosvos tutkunu  arabasını da alevli tasarım ile kaplattırdı.

5) Renkli Desenleriyle  Gözleri Büyüleyen Kaplumbağa

Farklı tarzıyla ön plana çıkmayı seven bu tasarımcı, sade araba renklerinden oldukça sıkılmışa benziyor.

6) Altın Varaklı Bir Tasarım

Lüks arabaları seven ve aynı zamanda Beetle tutkunu olan araba koleksiyoneri tarafından tasarlanmış olan bu Vosvos şıklığı ve fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor!

7) Dantel Desenli Vosvos

Çoğu evde geçmişten günümüze kullanılagelen dekorasyon eşyaları olan dantellerin tasarımlarından esinlenilerek tasarlanmış bu  Vosvos modeli yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.

Bizi takip etmeyi unutmayın.

Volkswagen Beetle arabaları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için linke tıklayın.

Please follow and like us:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir